Acil Durum Aydınlatma ve Yönlendirme Armatürleri
Acil Durum Aydınlatma ve Yönlendirme Armatürleri

Acil Durum Aydınlatma ve Yönlendirme Armatürleri

 

 

Bakanlar kurulu kararıyla  Resmi Gazetede yayımlanan Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik gereği ;

"Her türlü elektrik tesisatının, kaçış yolları aydınlatmasının, acil durum aydınlatma ve yönlendirmesinin ve yangın algılama ve uyarı sistemlerinin, ilgili tesisat yönetmeliklerine ve standartlarına uygun olarak tasarlanması ve tesis edilmesi şarttır."

Acil durumlarda kaçış yollarının kullanıcıların kaçışı için güvenli  aydınlatmanın sağlanması , normal aydınlatma devredeyken aydınlatma yapmayan acil yönlendirme armatürlerinin otomatik olarak devreye girecek şekilde   tesis edilmesi gerekmektedir. Acil yönlendirme armatürleri gerektiği durumlarda panik oluşmasını engeller ve kullanıcıların güvenli bir şekilde binayı terk etmelerini sağlar.

Yönlendirme armatürleri ,istenmesi durumunda normal aydınlatma devredeyken aktif olabilir, ya da normal aydınlatma devreden çıktığı anda armatür içinde bulunan akü sayesinde devreye girer ve 1-3 saat arasında yanar vaziyette kalabilir. Yönlendirme veya yangın çıkışı levhaları farklı renklerde ve farklı uyarı resimleriyle üretilebilir. Tek yön ve çift yönlü duvara askı sistemiyle montajı yapılabilen ürünler olduğu gibi sıva altı alçıpana gömme tip uygulanabilen, zincirle sarkıtılan, tavana, duvara montaj aparatları ile tutturulan modellerde mevcutdur.

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014