Davlumbaz Tipi Otomatik Söndürme Sistemleri
Davlumbaz Tipi Otomatik Söndürme Sistemleri

Davlumbaz Tipi Otomatik Söndürme Sistemleri

 

Davlumbaz yangın söndürme sistemleri; davlumbazların kullanıldığı alanlarda ortaya çıkan yangınların söndürülmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle davlumbazın en çok tercih edildiği alan olan mutfaklarda; bu tip yangınlara sıklıkla rastlanılmaktadır. Bulunduğu ortamdaki havayı temizleme görevi bulunan davlumbazlar; içerideki havayı mekanın dışına çıkarırlar. Bu yüzden özellikle yağ gibi yanıcı maddeleri bünyelerinde biriktirirler. Davlumbaz Söndürme Sistemi Eğer düzenli olarak temizlenmezlerse; yağ gibi yanıcı maddelerin yoğunluğu da günden güne artar ve bu durumda yangın çıkması da muhtemeldir. Bu yüzden düzenli olarak davlumbazların temizlenmesi ve içerisinde biriken atıkların ortadan kaldırılması gerekmektedir. Aksi halde biriken yanıcı maddeler ve artıklar büyük bir yangına yol açabilir. İçerideki havayı dışarıya çıkaran ve mekanın havasının temiz kalmasına yardımcı olan davlumbaz yangın söndürme sistemi en sık kullanıldıkları alanlar ise şunlardır:

Lokantalar, Oteller, Tatil Merkezleri, Alıveriş Merkezleri, Okullar, Hastaneler ve Sağlık Kurumları, Endüstriyel Tesisler, Havaalanı

 

Mutfaklarda yangın riskinin yüksek olduğu; bacalar, davlumbazlar filtreler, ocaklar, kuzineler, ızgaralar ve benzeri diğer pişirme elemanlarının bulunduğu bölgelerdeki muhtemel bir yangını otomatik olarak algılayarak söndürebilecek, paket tip yangın söndürme sistemine ait teknik özellikleri ifade eder.

 

Söndürücü kimyasal sıvı: Düşük Ph derecesine sahip potasyum bazlı bu nedenle boşaldığı ortama zarar vermeyen yağlı ortam yangınlarını çok kısa sürede bastıracak ve söndürecek nitelikte sıvı kimyasal bir çözelti olacaktır. Ait olduğu ebattaki bir tüpü tam dolduracak miktardaki sıvı söndürücü plastik bidonlarda taşınmaya hazır olacaktır.

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014